KAMP-I DERYA

Neden Kamp ?

Kampın faydaları nelerdir ?

-Kampta öğrencilerimizin evde bulamadığı http://wikiessays.com/essay-writing sessiz bir ortam sağlanmaktadır. Hiç kalkmadan 2 saatlik periyotlarla öğretmenler gözetiminde çalışma ortamı oluşturulmaktadır.  Bir günün tam verimle değerlendirilmesi adına koçluk sistemi uygulanmaktadır.

 

Kamp süresi ne kadardır ?

-Kampın 1 günü 14 saat sürüp, net 10 saat admission essay writing service ders çalışılmaktadır. Bir periyot 4 günlüktür.

 

Kampta ders anlatımı var mıdır ?

-Bu kamp öğrencinin oturup yeterli sürede çalışamamasından ortaya çıkmıştır. Öğrencilerimiz gerek okul, gerek dershanede konuları öğrenmektedirler, hatta özel ders alanların büyük kısmında sonuca etki edecek bir değişim gözlenmemektedir, çoğu öğrenci ve velisi bunun sebebini bulamamaktadır. Yıllar jump love süren dershanecilik deneyimlerimize dayanarak sınavlardaki başarının öğrencinin bizzat oturup faklı kitaplardan konuları soru üzerinden çözüp, çözemediği soruları bayatlatmadan eritmesidir. Başarıyı getiren en büyük yöntem budur. Kamptaki ortam öğrencinin test kitaplarıyla buluşmasını sağlayarak yüksek derecede verim almasını sağlar. Kampa katılan birçok öğrencimiz yüksek miktarda soru çözüp onlarca konuyu bitirmiştir.

 

Kamp periyotları ne zamandır ?

-Kamp periyotları yılda en az 7 kez yapılmaktadır. 2011 mayıs itibari ile her pazartesi başlayan ve Perşembe biten bir periyot 23 hazirana kadar yapılamaktadır.

 

Öğrencilerin dershanesi, konuları ve denemeleri devam etmekte, kampa nasıl katılabilir ?

-Sınav konuları çok olduğundan dolayı dershanelerde konular geç bitirilmektedir. Öğrencilerin kampa gelebilmesi için kamp şehir dışında bir yerde değil, şehrin göbeğindeki bir otelde yapılmaktadır ki öğrenci derslerine gidip sonrasında kampa geri dönerek kaldığı yerden devam edebilsin.

 

Kampa bakış açısı nasıl olmalıdır ?

-Bu kamp Türkiye’de ilk defa 2010 Şubat ayında 16 yıllık eğitimci, dershane öğretmeni Ufuk Akçekaya tarafından başlatılmıştır. Kampın içeriğinin bilinmemesi sebebiyle dershane konsepti ile karıştırılmaktadır. Kamp hangi dersin nasıl çalışılacağının soru çözümü yöntemi ile öğretilmesi üzerine kurulmuştur. 4 günlük bu periyot, evde sessiz bir ortamda çalışılan 1-1.5 aya denktir. Türkiye’de ilk uygulanan bu sistem ile öğrencinin hiç çalışmadığı konular çalıştırılıp günlük 400- 1000 arası soru çözmesi sağlanmaktadır. 4 gün bu tempoda çalışmak öğrencinin birçok açığı kapatmasına vesile olmaktadır.

 

Kamp neden yatılı değildir ?

-Bazı kuruluşlar kampın kopyasını yatılı yapmakta ve sonra vazgeçmektedirler. Bu sistemi ilk olarak uygulayan Kamp-ı Derya grubu öğrenciyi gece 22 ye kadar tutup daha sonrasında evine gidip , evi bir nevi yatakhane olarak kullanıp sabah 8.30 da kahvaltısını yapmış bir şekilde kampına gelmesi amaçlanmaktadır. Yatılı yapıldığında öğrencinin otelde başka bir arkadaşıyla kalması, eşyalarını valizle taşıması, gece kamp çalışmasından sonra otelin sosyal imkânlarından yararlanıp(sauna, havuz vb.) odalar arasında geçiş olup sohbet muhabbetle sabah 3-4 civarında yatılması ve ertesi günün verimli geçmemesi ve performans düşmesine sebep olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı şehir içinde 5 yıldızlı otelde veya kamp merkezimizde gündüzlü olarak yapılmaktadır.

 

Kampa kimler katılabilir ?

-YGS-LYS-SBS-KPSS ye girecekler katılabilir. Ayrıca bu sene 11. Sınıf olanlar kampın 4 ve 5. Periyotu olan 13 veya 20 Haziranda başlayacak olan periyota katılabilirler.

Her dershane ve okul öğrencisine açıktır.

 

Son Söz: 16 periyotu gerçekleşmiş olan kamp koçluk sistemiyle öğrencinin kalemiyle kağıdının, defteriyle test kitabının uzun soluklu bir süre ve günlerce devam edecek şekilde bir araya getirilmesini ve sorular üzerinden öğrenilmesini amaçlamaktadır. Dershane veya okullara rakip bir organizasyon değildir. Kamptaki öğrencilerin başarısı kendi okul ve dershanelerinin başarılarına ciddi katkılar yapmaktadır. Hiçbir kurum şahıs veya kuruluş devamlılık arz eden takip yönlendirme, ders çalıştırma, çözemediği sorularının en az %50 sini çözdürme, motivasyon, 2 saat kalkmadan oturabilmeyi öğretme, cep telefonu mp3 player olmadan disiplinli bir şekilde öğrenmeyi öğretmeyi KENDİSİNİ KEŞFEDEBİLMESİNİ- neler yapabileceğini görmesini sağlayamamaktadır. Kamp-ı Derya bunları kısa sürede gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Eşi ve benzeri yoktur. 14 saat boyunca 4 günde toplamda 56 saat öğrencilerin başında onları formülize etmek kolay bir oluşum değildir. 1 ders saatinin 40 dakika olduğu düşünülürse kampın 1 gününde 15 ders saati, 4 günde ise 60 ders saati derse denktir. 8 aylık süreçte dershanelerde imtihan ve rehberlik çıkartıldığında 240 günlük sürede 450 ders saati yapılmaktadır. Bu kamp anlatılmış – işlenmiş ancak öğrenci tarafından çalışılamamış derslerin kısa sürede sıfırlama metoduyla öğrenilmesi amacını gütmektedir. Kamp için konuşanlara bu soruların sorulması ve bu söylenenlerin aktarılması tavsiye olunur. Meyve veren ağaç taşlanır misali kamp-ı deryanın bu yararlarını yerine getirenleri tanışmaya davet ediyoruz.

Bu kamp dershanelerde sadece derece öğrencilerine yapılıp diğer öğrencilere organizasyon yapılmamasından ortaya çıkmıştır.